štrikeraj café

Program koji uključuje u zajednički stvaralački i kreativan proces članove lokalne zajednice i naše korisnike.

Oni zajedno pletu i kukičaju, okupljajući se oko društveno angažiranih projekata koje provodimo. Pozitivni učinci ovakvog pristupa su višestruki za obje skupine s naglaskom na veću socijalnu uključenost i senzibilizaciju zajednice te terapijske učinke aktivnosti pletenja i kukičanja.

U Štrikeraj café-u provodimo dio projekta „RUKE“ koji financira financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Sva događanja i aktivnosti pratite na našoj FB stranici Štrikeraj café.

Inkluzivna
radionica
Štrikeraj café u Ulici grada Vukovara 239 otvorenih je vrata svima koji nam se žele pridružiti u kukičanju ili pletenju, kao i onima koji žele učiti i usvajati te vještine (individualna poduka). Dobrodošli su i svi oni koji na bilo koji način žele podržati i širiti naše inicijative, sudjelovati u njima od kuće, donirati vunu i pribor, organizirati povremene ili redovne radionice te im je potrebna naša podrška.
Pridružite nam se u Štrikeraj café-u ili nas pozovite u goste, rado ćemo doći i zajedno s vama plesti i kukičati.
Osmišljavamo i provodimo inicijative pletenja i kukičanja u koje se svatko može uključiti neovisno o stupnju usvojenosti vještina, za svakog jednako izazovne i zanimljive, svatko može doživjeti uspjeh svojim doprinosom, a proizvodom koji nastane pomažemo određenoj skupini u potrebi. Naše inicijative obično uključuju i pletene i kukičane instalacije i intervencije u prostor.
Klikom na naslov ``Štrikeraj cafe inicijative`` pridružite nam se u trenutno aktualnim inicijativama!
Terapijsko pletenje = kombinacija pletenja i znanja o njegovim dobrobitima te kako te dobrobiti iskoristiti za pomoć kod brojnih bolesti te u svrhu poboljšanja kvalitete života pojedinca.
Osnove terapijskog pletenja postavila je Betsan Corkhill – www.stitchlinks.com
Prezentirajući terapijske mogućnosti pletenja i kukičanja na stručnim skupovima i svima zainteresiranima, osvještavamo široj javnosti dobrobiti ovih aktivnosti te potičemo i druge da ih uvode u svoj rad ili prakticiraju u slobodno vrijeme.
Klikon na naslov ``Terapijsko pletenje`` preuzmite letak o terapijskim učincima pletenje i kukičanja.

Galerija fotografija Štrikeraj café-a:

Kontakt info za: OZANA – Štrikeraj café

strikeraj.cafe@centarozana.hr