Nacionalni park Krka uključio se u projekt “Isprepletimo ruke”

Rukavići su stigli do nas!!! Sigurni smo da će okupirati pažnju onih kojima su namijenjeni. Pričaju prekrasnu priču 😀

Hvala Nacionalnom parku Krka što su se uključili u našu akciju i što smo, zahvaljujući njima, završili i u središnjem Dnevniku HRT-a! https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/nacionalni-park-krka-ukljucio-se-u-projekt-isprepletimo-ruke-1730444

 • Posjetila nas je i obradovala Udruga invalida rada Zagreb. Uključili su se u našu akciju Upletimo se! koja je i dalje u tijeku. Stiglo nam je nekoliko prekrasnih dekica i mnoštvo kvadrata.  Hvala puno.
 • Ozanovci i OŠ “Voltino” posebno su povezani. Nakon (pre)dugo vremena susreli su se opet učenici i Ozanovci na radionici, ovaj put “online”.

Na radionici se kombiniralo terapijsko slikanje “mokro na mokro” i filcanje. Naš Ozren, koji već mnogo godina poučava djecu u oblikovanju vune, uz pomoć smjernica voditeljice naslikao je stablo i ocean, najveće proizvođače kisika na zemlji. Slike je Ozren započeo slikati u “OZANI”, a djeca su ih uz njegove upute dovršavala tijekom online susreta. Ozren je pokazivao postupak slikanja “mokro na mokro”. Ovom radionicom htjeli smo zahvaliti majci ZEMLJI na daru života, jer čuvajući Zemlju čuvamo i sami sebe.

Maja je pokazivala filcanje lišća; Vladimir filcanje paprati; Željko i Franco filcanje “malih domaćih” iz “Šume Striborove”; a Ivana gljive muhare. Na priloženim fotografijama vidi se veliki angažman svih sudionika, te se može osjetiti ugodna radna atmosfera. Koliko bi sve bilo još puno bolje kad bi nam bio moguć stvarni susret…

 • U sklopu projekta “Filcaj solidarnost” održana je online radionica “OZANE” i OŠ Dubrava. Projekt Filcaj solidarnost teži inkluziji osoba s intelektualnim teškoćama putem radionica filcanja. Projekt “Filcaj solidarnost” provodi skupina od 5 mladih studenata kroz udrugu Aktivni građani, a financira ih Agencija za mobilnost i programe EU iz fonda Europske snage solidarnosti.
 • u Knjižnici Voltino pripremili smo izložbu radova naših korisnika, s posebnim naglaskom na predmete izrađene od trapera.

Rukotvorine od trapera izložene u Knjižnici nastale su kroz projekt „RASTAVI ME SASTAVI ME“, kojeg financijski podržava Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, kojem je cilj bio osvještavanje za odgovorno gospodarenje otpadom te afirmacija naših korisnika koji su vrijedno sudjelovali u svim fazama stvaranja novih rukotvorina, svaki prema svojim mogućnostima. Stari traper smo reciklirali i obnovili ga za novu namjenu te time spasili okoliš od zagađenja.

Tkane, kukičane i filcane rukotvorine nastale su u radionicama ručnog rada, radionici filcanja i Štrikeraj cafea.

 • 30.05. Naši leptiri iz akcije Sanjam, letim, živim… kojoj je jedan od ciljeva bio podizanje svjesnosti u multiploj sklerozi, dobili su priliku letjeti!

Poletjeli su sa Croatia Airlines i njihovim putnicima prenijeli poruku, a nadamo se i razveselili ih.

Hvala Croatia Airlines što su prepoznali i podržali našu inicijativu.

Hvala još jednom svima koji su se, na bilo koji način, uključili u ovu akciju!

 • posjetili smo izložbu “Naša divna stvorenja” autora Krešimira Golubića u knjižnici Marina Držića
 •  magistar fizioterapije Igor Latković našim je korisnicima održao predavanje „Prva pomoć i samopomoć“ s naglaskom na sportske povrede pošto  mnogi korisnici treniraju plivanje, atletiku, košarku…
 • programe OZANE prezentirali smo studentima Pravnog fakulteta, Studijskog centra socijalnog rada (online, 4. godina, kolegij Socijalni rad s osobama s invaliditetom), a s našim radom upoznali smo i sudionike 1. kongresa Hrvatske Alzheimer alijanse
 • studentima ERF-a i SCSR-a omogućili smo sudjelovanje u našim programima kroz program studentske prakse
 • Aktivni smo u vrtlarenju, uređenju cvjetnjaka ispred OZANE, šetnjama i rekreaciji, Kuheraju,…
 • Uz uobičajene svakodnevne aktivnosti provodili smo i aktivnosti muzikoterapije u sklopu partnerstva sa Hrvatskom Orff Schulwerk udrugom – HOSU te terapiju pokretom i plesom