Pridružili smo se inicijativi Udruge Ljudi za ljude te u sklopu svojih radionica pripremili tople prsluke, kape, šalove i higijenske potrepštine lijepo ih zapakirali i odnijeli pred Booksu za Mirka i Banijce. Inicijativa “Ljudi za ljude” je nakon niza tužnih i tragičnih vijesti o požarima i siromaštvu na Banovini podijelila i jednu lijepu vijest na društvenim mrežama. Za ljude na Baniji, posebice Mirka i Zvonka koji su nedavno u požaru ostali bez svega, primili su pomoć od Udruge Ozana iz Zagreba. Štićenici udruge – mladi i odrasli s intelektualnim teškoćama, donirali su tople šalove i kape, ali i higijenske potrepštine. Veseli nas kad i mi možemo doprinijeti humanitarnoj akciji😊

Posjetio nas je župnik iz župe Svete Obitelji te blagoslovio naše male i velike korisnike i OZANU.

Naši rukavići iz akcije #Isprepletimoruke stigli su u Čakovec 🥰. Nedavno su nam se, naime, obratili provoditelji projekta “Pruži ruku” čiji je nositelj Međimurska županija, a partner Dom za starije i nemoćne osobe Čakovec. Projektom se osobama oboljelim od Alzheimerove bolesti pruža dnevni boravak te zdravo i aktivno starenje, a njihovim obiteljima time se olakšava usklađivanje obiteljskog i poslovnog života. Na njihovu molbu da im pošaljemo nekoliko rukavića s veseljem smo se odazvali te smo im poslali 17 rukavića, za svakog korisnika po jedan. O veselju s naše strane prilikom pakiranja paketa te njihove strane prilikom primitka, dovoljno govore fotografije. Nastavljamo i dalje izrađivati rukaviće i pozivamo vas da nam se pridružite!

Obilježili smo Valentinovo izradom srdaca od raznih materijala te ih poklonili dragim nam prijateljima. Svaka grupa izrađivala je u svojoj radionici..

Krenuli smo sa fizičkim aktivnostima i dužim – maraton šetnjama.. Lijepo vrijeme izmamilo nas je u šetnje do Bundeka i Hipodroma. Jednom tjedno plivamo na bazenu u Utrinama i na Sveticama, a jednom tjedno i vježbamo na livadi iza OZANE.

Postavili smo izložbu radova u Knjižnici Novi Zagreb – Travno na dječjem odjelu možete razgledati prekrasne rukotvorine malih i velikih Ozanovaca. Izložba je otvorena od 15.2. – 31.3.2022.

Proljeće se približava i vrijeme je da se polako počnemo pripremati za sadnju 🙂. Započeli smo sa sijanjem u OZANI u teglice i to 5 vrsta rajčica i 5 vrsta paprika. Jedva čekamo vidjeti prve zelene stabljike i listiće..

Dnevnoj bolnici Zavoda za biologijsku psihijatriju i psihogerijatriju Klinike za psihijatriju Vrapče poslali smo upute, vunice, pribor za početak, primjerke kvadrata. Cilj je izraditi dovoljno kvadrata za bor visine 5m i promjera 2m. Bor će krasiti dvorište Klinike za psihijatriju u vrijeme adventa a nakon toga kvadrati će se spojiti u deke za Dnevnu bolnicu novog Odjela psihogerijatrije, koji bi trebao biti završen iduće godine. Sigurno se svi sjećate našeg prekrasnog božićnog drvca ljubavi i zajedništva koje je stajalo na Europskom trgu? Mnogi od vas za njega su nam poslali svoje kvadrate. Inspirirani tom našom akcijom i sa željom da promoviraju pletenje i kukičanje kao terapeutsku aktivnost za svoje pacijente, njihove obitelji ali isto tako i medicinsko osoblje, Referentni centar Ministarstva zdravstva Republike Hrvatske za Alzheimerovu bolest i psihijatriju starije životne dobi uz našu podršku i pomoć, pokrenuo je izradu kvadrata. Mi smo im već izdvojili 50-tak kvadrata u zelenim tonovima koji će se lijepo uklopiti. Nastaviti ćemo ih i dalje izrađivati i pozivamo i vas da učinite isto. Kvadrate možete slati nama a mi ćemo ih proslijediti njima. Također, ako imate viška vunica, dobro bi došla. Upletimo se!

U sklopu trogodišnjeg projekta „UPLETIMO SE U SOCIJALNU MREŽU OZANE (koja ne puca)“ uredili smo kuhinjicu u kojoj ćemo usavršavati naše kulinarske vještine. Projekt financijski podržava Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Naše smo programe kao i planove za naredni period prezentirali na radio Sljemenu u emisiji Eter familias.