• Hvala H-alter http://www.h-alter.org/vijesti/stirkanjem-do-kvalitetnijeg-zivota
 • Pokrećemo novu priču u kojoj nam se možete pridružiti: ISPREPLETIMO RUKE!
 • Ovaj smo se put odlučili pokrenuti akciju (po uzoru na slične akcije u inozemstvu) pletenja i kukičanja rukavića za osobe s Alzheimerovom bolešću i drugim demencijama u Hrvatskoj. Takvi rukavići mogu kod oboljelih umanjiti stres, opustiti ih, zaokupirati i umiriti ali isto tako i stimulirati njihovu motoriku i spoznaju.
 • Prve smo rukaviće namijenili Zavodu za biologijsku psihijatriju i psihogerijatriju Klinike za psihijatriju Vrapče, a nakon toga njima bismo opskrbili sve ostale zainteresirane ustanove. Izrađivat će ih korisnici Udruge i Centra OZANA te svi okupljeni oko našeg Štrikeraj café-a, kao i svi vi ostali koji ćete se odazvati našem pozivu preko društvenih mreža i medija.
 • Pogledajte ogledni uzorak, pročitajte upute i krenite! https://www.udruga-ozana.hr/isprepletimo-ruke/
 • Ukoliko imate kakvih pitanja, slobodno nam se obratite na mail: strikeraj.cafe@centarozana.hr
 • 26.03.2021. održali smo drugu u nizu radionicu sa učenicima 4. razreda OŠ Dubrava Vrbovec.
 • Ovoga puta tema je bila filcanje stabla u kojoj smo napravili podlogu za sliku stabla i grane sa lišćem. Učenici su bili jako sretni i zahvaljivali na dolasku te ispitivali o slijedećim susretima.
 • Slijedeću radionicu ćemo održati preko Zoom aplikacije kako bi učenici upoznali i naše korisnike koji će ih voditi u filcanju.
 • Projekt ‘Filcaj solidarnost’ provodi skupina mladih studenta socijalnog rada preko udruge Aktivni gradani. Financira ih Agencija za mobilnost i programe Europske unije iz fonda Europske snage solidarnosti. “OZANA” sudjeluje u projektu kao partner.
 • I dalje smo vrijedni u našem Kuheraju. Čak smo se bacili na meksičke recepte i uživali u pripremi i konzumaciji tortilja.
 • OZANINO STADO OVACA BROJI PREKO 600 OVACA!!!
 • 09.04.2021. godine obilježava se 1. Europski dan vune – to je inicijativa EWE čiji je suosnivač i OZANA.
 • Jedan od prijedloga kako da ga obilježimo stigao je od prijateljske organizacije IAIA iz Španjolske i odlučili smo ga podržati!
 • Riječ je o The Hilandia Solidarity Challenge koji se sastoji u formiranju najvećeg virtualnog stada ovaca na svijetu.
 • U projektu su mogli sudjelovati svi koji željeli da njihova ovca bude dio ovog međunarodnog stada ovaca, a time smo pomogli prijateljskoj IAIA, koja uvijek podržava sve naše akcije, jer za svakih 10 ovaca oni će dobiti klupko vune za svoje humanitarne projekte.
 • Veliko HVALA svima koji su izradili ovcu i poslali nam fotografiju!