• Povodom Uskrsa ukrašavali smo jaja slikanjem i filcanjem te izrađivali uskršnje vjenčiće i zečiće
 • Kako nam dolaze topliji dani, sve smo aktivniji u vrtlarenju.
 • Lijepo vrijeme koristimo i za odlaske u šetnju. Bili smo u Botaničkom vrtu, Parku Maksimir, na Bundeku, šetali Trnjem.
 • Posjetili smo izložbu Mali Zagreb- seriju minijaturnih instalacija. Šetnjom smo mogli vidjeti sićušne kompozicije koje izgledom podsjećaju na pročelja zagrebačkih stambenih zgrada te na izloge nekada uobičajenih zagrebačkih prodavaonica i obrta.
 • Bili smo i na izložbi “Fokus” akademske slikarice Antonie Maričević u galeriji MORH-a. Naglasak je stavljen na kružnicu, bilo kao simbol ili kompozicijski problem, koji zahtijeva koncentraciju, ustrajnost, posvećenost odnosno fokus.
 • 09.04.2021. obilježen je 1. Europski dan vune i tim je povodom održana online konferencija na kojoj smo sudjelovali https://www.youtube.com/watch?v=HVvVURAMMmM
 • I dalje recikliramo traper i obnavljamo namještaj u sklopu projekta Rastavi me, sastavi me kojeg financijski podržava Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Hvala Z1 televiziji što je popratila ovaj projekt predivnim prilogom https://www.facebook.com/z1televizija/videos/302957754540101/UzpfSTIxNTExODg0ODUwNTI2Nzo0NDQ1Nzc1MTY4NzcyOTI2/
 • Hvala Televiziji Zapad na lijepom prilogu o našoj novoj akciji ISPREPLETIMO RUKE! https://www.youtube.com/watch?v=PfkamFCKQCM&t=41s
 • Ukoliko niste sigurni kako isplesti rukavić ili imate dodatnih pitanja, slobodno nam se javite na mail: strikeraj.cafe@centarozana.hr
 • I dalje smo aktivni u našem Kuheraju
 • 22. i 23. travnja 2021. održano je virtualno Otvoreno prvenstvo Hrvatske u atletici – Pula 2021. u organizaciji Škole za odgoj i obrazovanje – Pula i Školskog športskog društva „Hobotnica“ pod pokroviteljstvom Specijalne olimpijade Hrvatske.
 • OZANA je sudjelovala u sljedećim disciplinama:
 • Trčanje na 20 metara – žene, muškarci
 • Skok u dalj s mjesta – žene, muškarci
 • Gađanje lopticom u metu – svi su sudjelovali
 • Štafeta – trčanje na 20 metara za žene i muškarce
 • Čestitke svima na sudjelovanju i na postignutim rezultatima, posebno našim natjecateljima na koje smo jako ponosni.
 • Naše smo programe prezentirali studentima 3. godine ERF-a u okviru kolegija Programi podrške za odrasle osobe s IT
 • 26.04.2021. slušali smo, preko ZOOM-a predavanje „Što trebamo znati o COVID-19?“ Marije Škes iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“
 • 27.04.2021. smo proslavili DAN BLAŽENE OZANE KOTORSKE. Podsjetili smo se života naše zaštitnice gledajući dokumentarni film o njenom životu, čitajući slikovnicu Pastirica i ruže, te uz pjesme Ozani.
 • Uz sve navedeno održavali smo naše redovne radionice, terapiju plesom i pokretom i muzikoterapiju